logo

Rozhovor s Lukášem Hůlkou

Lukáš Hůlka je mladoboleslavský stoper, který se již v devatenácti letech dostal do nabité základní sestavy jednoho z nejúspěšnějších fotbalových klubů u nás. V současnosti se 20letý Lukáš vrací po zranění kolene do tréninkového procesu a my měli možnost se s ním pobavit nejen o jeho návratu.


Dostat se v tak nízkém věku do A týmu FK Mladá Boleslav je hodně slušný výkon. Co podle tebe stojí za tvým úspěchem?

Především touha a tvrdá práce a to společně dohromady, protože plno hráčů tvrdě pracuje, ale nemám touhu nebo touží až moc, ale nemá to podložené odpovídající prací. Mně se povedlo skloubit oboje dohromady, a tak jsem mohl dosáhnout úspěchu.


Jaký je to pocit hrát za jeden z nejlepších fotbalových klubů u nás?

Úžasný! Vždyť je to splnění snu. Začátky jsem si hrozně užíval a cítil jsem se jako v pohádce. Pak jsem se trošku otrkal a najednou už mi nestačilo to, co mám a chtěl jsem ještě víc.


Co pro tebe znamená fotbal?

Cílem a snahou každého člověka je být šťastný. Já díky fotbalu šťastný jsem. To pro mě znamená fotbal!


Jak moc myslíš, že je pro hráče důležitá psychika při zápase?

Nevím přesně, kolik procent psychiky tvoří výkon v zápase, ale vím jistě, že psychika může rozhodnout, jestli zápas vyhrajete, a nebo ne. To myslím vysvětluje důležitost psychiky při zápase.


Jsi po delší tréninkové pauze, jak se těšíš na trénování a zápasy?

Ve chvíli, kdy nemůžu hrát fotbal, si teprve naplno uvědomuji, jak moc miluji fotbal. Těším se hrozně moc!


Co tě v nejbližších dnech čeká?

V nejbližších dnech bych se měl zapojit do tréninku s týmem, protože zatím jsem měl jen individuální tréninky s kondičním trenérem. Těším se už na tréninky v plné parádě, ale samozřejmě ještě budu muset dohnat fyzické manko a to bude stát ještě nějaké úsilí.


Jaké jsou tvé plány na tento rok?

Prvořadým cílem je vrátit se na takovou sportovní úroveň, ve které jsem se pohyboval před zraněním. Vím, že to nebude ze dne na den, ale jsem odhodlaný. Poté chci postupovat pořád výš a výš, abych dosáhl vytouženého cíle!

 

Publikováno 27.1.2016 v sekci Média